CORGOŇ LIGA: Zlaté Moravce si doma poradili s Dubnicou

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dubnica 2:1 (2:0)
Góly: 22. Orávik, 45. M. Babic - 89. M. Kuzma
ŽK: 31. Peter Farkaš, 37. M. Babic - 8. Bruško, 82. Šulek
896 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Peter Farkaš, A. Candrák - Pavol Majerník - Orávik (85. Ondrejka), M. Babic, M. Hruška (77. Žilák), Brčák (46. Tomášek) - Pavelka
Dubnica: P. Kováč - Beňo, Trousil, Nosek, Šulek - J. Vavrík - Augustíni, Bruško (46. M. Kuzma), Polách, J. Zápotoka (70. Živčič) - Varga (54. E. Ľupták)

V nepríjemnom veternom počasí v úvode stretnutia viazla kombinácia na oboch stranách a hra sa odvíjala prevažne medzi pokutovými územiami. V 15. min Babicovu strelu z priameho kopu Kováč neudržal, ale Farkaš z dvoch metrov trestuhodne minul prázdnu bránku. Do vedenia išli domáci v 22. min, keď gólman Kuciak rozohral štandardnú situáciu z vlastnej polovice, Pavelka posunul loptu na Orávika, ktorý zoči-voči Kováčovi nekompromisne skóroval - 1:0. Hostia odpovedali po polhodine hry, Poláchova prudká strela z 20 m našla však Kuciaka pripraveného pri pravej žrdi. V 35. min sa v dobrej streleckej príležitosti ocitol agilný Orávik, tentokrát však Kováč jeho strelu kryl. V 45. min sa opäť menilo skóre, keď Pavelka poslal do šance Babica, ten sa uvoľnil cez Šuleka a prízemnou strelou do opačného rohu zvýšil na polčasových 2:0.

Úvod druhého dejstva sa niesol jednoznačne v réžii domácich. Už v 49. min Majerník našiel na päťke Pavelku, ten však mieril iba do nôh hosťujúceho gólmana. V 54. min z 20 m napriahol Majerník, jeho nechytateľný projektil Kováč očami vytlačil tesne mimo. Po hodine hry skúšali šťastie aj hostia, ale strely Vavríka i Šuleka z diaľky Kuciak pohodlne kryl. V 65. min Babic posunul Hruškovi, ktorého strela však Kováčovi nenarobila problémy. V závere sa hostia snažili o kontaktný gól, blízko k nemu mal striedajúci Ľupták, jeho prudkú strelu z voleja však Kuciak vyrazil na roh. V 85. min napriahol Babic, jeho dobre mierenú strelu pod brvno Kováč vyrazil. Hostia sa predsa len dočkali kontaktného gólu v 89. min, keď Augustíniho centrovanú loptu doklepol do prázdnej bránky Kuzma 2:1. Stretnutie sa napokon skončilo zaslúženým víťazstvom domácich.

FK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 0:1 (0:1)
Gól: 38. Ivančík
ŽK: 71. T. Hučko, 90.+ Hesek - 90.+ Šimončič, 90.+ Harbuľák
rozhodovali: Sedlák - E. Weiss, Lieskovský
1635 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Pindroch - Turňa, Poljovka, Kupčík (46. Jakubko), T. Hučko - M. Pančík, Považanec (86. Uškovič), Pečovský, Brašeň - Johancsik (74. Slančík), Hesek
Nitra: L. Hroššo - Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Kolmokov - Ivančík (89. Boszorád), Glenda, Šimončič - R. Sloboda (65. Mikuš), Ľ. Kolár - Rák (84. Gajdošík)

FK DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)
Góly: 31. Helísek, 90.+ Struhár - 29. Farbák
ŽK: 80. R. Konečný, 90.+ I. Obert - 14. Papaj, 23. Vršajevič, 53. Macko, 79. Krajník, 90.+ B. Peškovič
rozhodovali: Matúš - Slyško, Vorel
2193 divákov

Dunajská Streda: D. Kiss (74. Ján Novota) - I. Obert, Struhár, Hrabáč, R. Konečný - Helísek, Hílek, Halimi, Boya (84. Hassan) - M. Tomčák, N´Kendo (67. J. Kadlec)
Prešov: B. Peškovič - P. Petráš, Farbák, Čep, Heidenreich - Papaj (65. Katona), Krajník, Macko, Vršajevič (82. Leško) - Ľ. Meszároš, Mariano Bernardo

Ofenzívnejšie začali domáci. Po štvrťhodine hry strela Konečného z priameho kopu len tesne minula pravú žrď prešovskej brány. Neujala sa ani nasledujúca hlavička Oberta. V 29. minúte po chybe Konečného kopali hostia druhý rohový kop, na loptu najvyššie vyskočil Farbák a hlavičkou k spodnej časti pravej žrde prekonal Kissa. O dve minúty na presný center Halimiho si nabehol rýchlonohý Helísek a rovnako hlavičkou vsietil vyrovnávajúci gól. V 69. minúte sa do gólovej šance dostal striedajúci Kadlec, hlavičkoval však rovnako do náruče Peškoviča, ktorý si poradil aj so strelou Oberta. Pri záverečnom tlaku DAC v 86. minúte gólovú strelu Tomčáka prešovský brankár vyrazil. O víťazstve sa napokon rozhodlo až v nadstavenom čase, keď zo skrumáže vsietil Struhár, ktorý sa do zostavy vrátil po dlhšom zranení.

Mikuláš Radványi, tréner DAC-u: "Potrebovali sme tri body. Chlapci dreli do posledanej minúty, za čo im musím poďakovať. Struhár, ktorý dal víťazný gól, ešte nie je úplne zdravý, ale napriek tomu bol platným hráčom."
Ladislav Pecko, tréner Tatrana (po chvíli mlčania): "A to je všetko, čo som chcel povedať."

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 2. Šebo
ŽK: 74. Milinkovič - 45. J. Maslo, 66. Greššák, 86. Lovás
rozhodovali: Jaška - D. Hrčka, Kubačka
2020 divákov

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Pauschek - Guédé - Milinkovič (90. Štepanovský), Grendel (76. F. Kiss), I. Zofčák - Ivana (81. Božič) - Šebo
Ružomberok: L. Hrdlička - Gallo, J. Maslo, Sivčevič, Jurč (80. Pekár) - Bielák - Ivan Kotora (80. Radič), Greššák (80. Lovás), Blažič, Ďubek - Jakšič

MŠK Žilina - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 80. T. Kóňa